tovarnaHistorie


Společnost HESBA zprvu začala vyrábět kočárky pro panenky poté, co byla založena v roce 1925 Konradem Hesselbacherem. V roce 1950 jeho syn Alfred Hesselbacher splnil sen svého otce a začal vyrábět také klasické kočárky. S láskou a odhodláním vyráběl kočárky v Horních Frankách.

Zpočátku na výrobu  používal dřevo a proutí. Tato konstrukce však měla příliš velkou hmotnost a manipulace s kočárkem byla nepohodlná. Tím vznikl nápad začít vyrábět vložné tašky pro novorozence HESBA, které mají nízkou hmotnost a manipulace s nimi je snadná. Vložná taška pro novorozence  HESBA si postupem času získala takovou oblibu, že je vyráběna dodnes.

Postupem času byla  stále vylepšována jak designově tak materiálově. Nyní je tento produkt stěžejní částí kombinačního kočárku HESBA. 


HistorieThe company started manufacturing baskets and dolls prams after it was established in 1925 by Konrad Hesselbacher. In 1950, his son, Alfred Hesselbacher, fulfilled his father’s dream and began to manufacture prams. He has been manufacturing prams in Upper Franconia with lots of love and commitment, at first using wood and basketwork. However, this construction was too heavy and uncomfortable and a decision in favour of lightweight carrycots was made that are still manufactured today. They were optimised over many years and, together with the suspension and the classical design, are the core parts of the HESBA combination pram.

slider

Konrad Hesselbacher

Konrad Hesselbacher

konradHesba je zkratkaAlfred  HESselBAcher vytvořil značku HESBA z písmen svého příjmení a to hned v začátcích výroby dětských kočárků. Značka HESBA  je symbolem sofistikovaných  nadčasových klasických kočárků.

Cílem značky HESBA je optimálně podporovat vývoj vašeho dítěte pomocí důmyslných kočárků, ve kterých se vaše dítě bude vozit bezpečí a pohodlí. 


Hesba stands for

HESselBAcher. Alfred Hesselbacher created the brand name HESBA from the letters of his last name when he began to manufacture prams. Today, the HESBA brand stands for sophisticated, timeless, classical prams. “It is our aim to optimally support your child’s development with our HESBA prams. It is important for us that your child is lying protected, safely and comfortably”

manufaktur04

Malá Patricie v roce 1969

Malá Patricie
v roce 1969

dite
treti generaceTřetí generace


rodinného podnikuOd dubna 2016 převzala správu rodinného podniku Patricia Hesselbacher, která je nejmladší vnučkou zakladatele společnosti a dcera Alfreda Hesselbachera:

"Budu pokračovat ve filozofii řízení firmy mého otce. Kvalita vyrobená v Německu a dobré řemeslo jsou pro mě velmi důležité. Naše výrobky jsou koneckonců nejdůležitějším a nejcennějším darem, který my můžeme vašim dětem dát. V našich kočárcích Hesba budou vaše ratolesti v bezpečí a pohodlí." 

Třetí generace rodinného podniku

As of April 2016, Patricia Hesselbacher, the company founder’s youngest granddaughter and Alfred Hesselbacher’s daughter, has taken over the management of the family business. “I am going to continue my father’s management philosophy. ‘Quality Made in Germany’ and good handicraft are very important to me. After all, our products are about the most important and most valuable gift we can be given: our children. They should be safe and comfortable in our Hesba prams.”

horseKůň jako logoKůň je pro nás stejně jako naše kočárky symbolem síly, energie a elegance. Naše kombinované kočárky stejně jako půvabné zvíře vykazují eleganci spojenou se sportovní silou.

Robustní konstrukce s jedinečným odpružením umožňuje nespočet výletů do přírody nebo kamkoli si vzpomenete. Kromě toho jsou naše nadčasové kočárky věrnými společníky v jakékoli situaci a bezpečně se spolhlivostí a elegancí vaše dítě převezou do cíle. 

Kůň jako ochranná známka

The horse symbolises the character of our individual prams. Just like the graceful animal, our combination prams exhibit elegance paired with sporty power. The robust construction with the unique suspension allows countless excursions in nature over country paths and across country. Furthermore, our timeless prams are faithful companions in any situation and they quickly carry your child to the destination with reliability, protected and safely.

logo

Individuální výroba

Individuální výroba

vyroba
manufaktur10qRuční výroba
v NěmeckuNaše kočárky jsou vyráběny ručně a to kompletně v Německu. Jednotlivé díly používané k výrobě našich kočárků přednostně pocházejí z Německa a EU.

V naší továrně v Horních Frankách jsou ručně stříhány textilie a potahy kočárků jsou šité kvalifikovanými švadlenami ručně bez použití automatických výrobních linek. 

Vyzkoušeno a testováno pro maximální pohodlí vašeho dítěte.

 


Ruční výroba
v Německu

Our prams are handmade – completely made in Germany. The semi-finished parts used to produce our prams are preferentially from Germany and the EU. At our manufacturing site in Frankonia our craftsmen cut the fabrics and assemble the prams manually without the use of automated production lines.

Proofed to have the highest comfort for your child

Snímek obrazovky 2019-12-26 v 11.52.15Stříhání látky-
šití-montážKaždý kočárek HESBA je v naší manufaktuře ručně vyráběn na zakázku. Dvacet zaměstnanců v naší manufaktuře HESBA vyrábí výrobky s maximálním nasazením, zkušenostmi a láskou k detailům, aby splňovaly individuální přání našich zákazníků.

Od stříhání tkanin, šití až po montáž všech částí – Made in Marktgraitz, Upper Franconia / Bavaria.

 


Stríhání látky - šití - montáž

Each pram is manufactured individually by hand in our factory. The 20 employees in our HESBA factory manufacture the products with utmost commitment, experience and love for detail to meet our customer’s wishes.

From cutting the fabrics, sewing to assembly of all parts – Made in Marktgraitz, Upper Franconia/Bavaria.

manufaktur12q

KOČÁRKY DUHA
Češkova 1328
Pardubice

KOČÁRKY DUHA
Češkova 1328
Pardubice

Po–Pá      10.00–12.00 a 13.00–18.00
So              09.00–12.00
Neděle     Zavřeno

Po–Pá      10.00 – 12.00 a 13.00 – 18.00
So              9.00 – 12.00
Neděle     zavřeno

Kontakt:

KONTAKT

T: +420 608 022 607
T: +420 466 304 532
E: duha.kocarky@worldmail.cz

T: +420 608 022 607
T: +420 466 304 532
E: duha.kocarky@worldmail.cz